7 מזונות חיוניים למניעת נשירת שיער

/
/
/
247 Views

כמו כל חלק אחר בגוף, אתה צריך לזכור שאפילו השיער שלך צריך לקבל את סוג ההזנה שמגיע לו כדי לצמוח ארוך וחזק. כאשר השיער בריא ומוזן, הוא יוכל לצמוח, אך כאשר השיער אינו מזין, הוא יהיה נוטה להישבר ונשירת שיער עלולה להפוך לבעיה למדי, אם לא מטפלים בו היטב תוך זמן. עם זאת, ישנן קטגוריות מזון מסוימות שהן כמו סרום חזק לשיער שלך ויכולות לעצור נשירת שיער, או לפחות להפחית אותה בקלות. להלן 7 המזונות החיוניים שיכולים לסייע במניעת נשירת שיער:

  1. חֶלְבּוֹן – השיער שלך מורכב בעצם מחלבון וכאשר יש פחות חלבון בתזונה שלך, השיער שלך חייב לקחת את הנטל שלו. עכשיו, אולי תחשוב שיש לך חלבון בתזונה שלך, אבל מה שלא היית יודע זה ששאר הגוף תופס את החלבון, ורק האחרון ממנו מגיע לשיער. אז, אתה צריך קצת חלבון נוסף בתזונה שלך כדי להבטיח שמספיק יגיע גם לשיער שלך. קל למצוא מזונות בעלי רמות חלבון גבוהות ואם תכלול אותם בתזונה הרגילה שלך, אתה אמור להבחין בירידה משמעותית בנשירת שיער. אם אתה לא צמחוני, אתה יכול לאכול עוף, הודו וחלמונים; והאפשרויות הצמחוניות כוללות קייל, בוטנים, יוגורט יווני, שעועית, עדשים וטופו.
  2. בַּרזֶל – אם אתה רוצה שיער בריא, אתה צריך זרימת דם תקינה ולמען זרימת דם תקינה, אתה צריך מספיק ברזל בתזונה שלך, כי ברזל עוזר עם אספקה ​​תקינה של דם כמו גם חמצן לחלקים שונים בגוף, כולל שלך קַרקֶפֶת. מחקרים הראו שכאשר מתרחש מחסור בברזל הקשור לאנמיה בגוף, יש גם נשירת שיער והטיפול במצב יכול לשפר גם את בריאות השיער. הדרך הקלה ביותר להגדיל את הברזל בתזונה שלך היא להוסיף כל מיני ירקות עלים ירוקים כהים, שעועית ודגנים מלאים. אתה יכול לכלול גם בשר אדום, חלמונים, צדפות, מולים וצדפות.
  3. סֵלֶנִיוּם -סלניום הוא יסוד קורט שנמצא בגוף ועוזר לייצור סלנו-חלבונים, הנחוצים לחסינות, לחילוף חומרים וגם לעודד את הצמיחה של שיער חדש, באמצעות גירוי של זקיקי שיער חדשים. אם אין מספיק סלניום בגופך, ייעשה שימוש בסלניום הקיים וזה יוביל לחריגות בזקיקי השיער, שיובילו לשבירה. לפני שאתם ממהרים למרפאת שיקום השיער הקרובה אליכם בדלהי, אולי תרצו לנסות מזונות שיש בהם תכולת סלניום גבוהה כמו שרימפס, סרדינים, דגים כמו טונה והליבוט, חזיר ואגוזי ברזיל.
  4. אבץ – אבץ אמנם יכול להגביר את הצמיחה והשיקום של הרקמות, אך הוא חשוב גם לבריאות הקרקפת והשיער, מכיוון שהוא יכול לשמור על ייצור בלוטות הפרשת השמן הנמצאות על הקרקפת. על מנת לקבל מספיק כמויות של אבץ בתזונה הרגילה, פשוט כלול נבט חיטה, חומוס ואם אתה לא צמחוני, אז צדפות, כבד בקר וכבד עגל.
  5. חומצות שומן אומגה 3-זהו גורם מכריע לא רק לעור נהדר, אלא גם לשיער טוב באמת. חומצות שומן אומגה 3, ברגע שהן מגיעות לקרקפת, יחדרו לפיר השערה וקרומי התאים ויבטיחו צמיחת שיער תקינה. הם גם מגבירים את האלסטיות של השיער, מה שגם מפחית את הסיכויים לשבירה. עם זאת, הבעיה עם חומצות שומן אומגה 3 היא שהגוף לא יכול לייצר אותה בעצמו, ולכן צריך לאכול מזונות שעשירים בהן – סלמון, טונה, אגוזי מלך, זרעי פשתן, קייל וכרוב ניצנים. מקורות גדולים.
  6. ויטמינים – ויטמינים חיוניים לצמיחת שיער, במיוחד A ו-C, מכיוון שהם תורמים לייצור חלב, שהוא החומר השמנוני הקיים בזקיקי השיער שלך. הסבום הוא לא רק המרכך הטבעי של הגוף, הוא גם מה שעוזר למנוע שבירה. ויטמין C מגביר את הברזל בגוף וזה מוביל לחמצן טוב יותר לזקיקי השיער. פשוט הוסיפו מעט מנגולד שוויצרי, תרד או ברוקולי לסלט שלכם או הכינו צ'יפס בטטה או מרק דלעת כדי לקבל מספיק ויטמין A ו-C בתזונה.
  7. מגנזיום -למרות שזהו אחד המינרלים הנפוצים ביותר בגוף, הוא נחוץ גם למספר עצום של תגובות בגוף, כולל צמיחת שיער. זו הסיבה שהרבה פעמים כמות המגנזיום בגוף אינה מספיקה והמחסור עלול להוביל בקלות לנשירת שיער. עם זאת, יש הרבה מאכלים שעשירים במגנזיום ועשויים להיות נוכחים במטבח שלך עכשיו – אגוזי קשיו, שקדים, אורז חום, עדשים וגם הליבוט.

עם זאת, אם נשירת השיער שלך יוצאת משליטה, אולי כדאי לך לשקול להתמקצע טיפול נשירת שיער בדלהי.Source by Dr. Kapil Dua

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved