7 יתרונות בריאותיים של Cyanidin 3-Glucoside

/
/
/
257 Views

Cyanidin 3-glucoside (C3G) הוא תרכובת צמחים מסיסים במים המהווה חלק מקטגוריית האנתוציאנינים. הוא ממלא תפקיד פעיל בייצור פיגמנטים בצבע כהה במגוון פירות ופרחים. חומר טבעי זה מקורו בעיקר מפירות וירקות בעלי קליפה כהה כגון תפוחי אדמה סגולים, אוכמניות, שזיפים, דומדמניות שחורות ואורז שחור.

רוב האנשים כבר מקבלים כמות מסוימת של ציאנידין 3-גלוקוזיד בתזונה שלהם, אבל זה בדרך כלל בכמות זניחה. אפשר להגביר את צריכת החומר הזה על ידי ביצוע שינוי בתזונה או נטילתו בצורת תוסף.

להלן שבעה מהיתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים להגברת הצריכה של ציאנידין 3-גלוקוזיד:

נוגד חמצון

תכולת נוגדי החמצון העשירה של תרכובת זו מסייעת לגוף לנטרל הצטברות של רדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים מתפתחים כאשר חמצן מסוגל לקיים אינטראקציה עם מולקולות ספציפיות. על ידי נטרול נזקי הרדיקלים החופשיים, ניתן למזער את הסיכון למחלות קשות כגון סוגי סרטן מסוימים (עור, ערמונית, ריאות ומעי הגס) ומחלות לב.

טרשת עורקים

הסיכון לטרשת עורקים מופחת עם צריכה מוגברת של ציאנידין 3-גלוקוזיד. טרשת עורקים היא מצב המתייחס להצטברות רובד על דופן העורק אשר מונע זרימת דם תקינה בכל המערכת. אם דפנות העורק מוגבלות מדי בגלל הרובד הקשה, הדבר עלול להגביר את הסיכון לסבול מהתקף לב.

סוכרת

יש לו את היכולת לעזור לסובלים מסוכרת מסוג 2 בגלל יכולתו להגביר את הרגישות לאינסולין ולהפחית את רמות הגלוקוז.

אנטי דלקתי

מזונות עשירים בציאנידין 3-גלוקוזיד יכולים לעזור להגביר את יכולתו של הגוף להדוף דלקות, שיש לה השפעה שלילית של גרימת מצבים בריאותיים חמורים.

בריאות העיניים

לתרכובת צמחית זו יש את היכולת לחדש את רודופסין, שהוא חיוני כדי לתת לרשתית לספוג אור. היתרון בכך הוא היכולת לשפר את ראיית הלילה. בנוסף, מאמינים לתכולת נוגדי החמצון העשירים יש השפעה חיובית של האטת התפתחות מחלות עיניים הקשורות לגיל כגון ניוון מקולרי.

רקמות

תכונות נוגדי החמצון החזקות בציאנידין 3-גלוקוזיד הופכות אותו לשימושי לרקמות על ידי האטת תהליך ההזדקנות, מניעת נזקי DNA ומניעת היווצרות תאים סרטניים על ידי עידוד אפופטוזיס, שהוא מוות מתוכנת של תאים חולים.

הרזייה

עבור מפתח הגוף יש פוטנציאל להגדיל את העלייה בשריר ולהפחית את העלייה בשומן מכיוון שלתרכובת זו יש את היכולת לשפר את הרגישות לאינסולין, דבר שימושי לאספקת יותר קלוריות פחמימות וחלבון לתאי השריר.Source by Leo Eigenberg

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved