5 מזונות טעימים שיכולים למעשה להוריד את רמת הסוכר בדם

/
/
/
269 Views

עם מגפת ההשמנה והסוכרת הגואה בעולם, חשוב לנקוט בצעדים למניעת מחלות קשות אלו. הנה כמה מזונות שיכולים לעזור להוריד ולשלוט ברמת הסוכר בדם, אם הם מתווספים לתזונה שלך:

חֲמוּצִים

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטה השוודית הראה שאכילת חמוצים או הוספת חומץ לארוחה יכולה להפחית את רמות הסוכר בדם בשיעור של עד 50%. בנוסף לחמוצים, כמעט כל דבר שיש בו חומצה אצטית, כמו חומץ, משפיע בצורה דומה. קל יחסית לשלב חומץ בארוחה, פשוט השתמשו ברוטב סלט על בסיס חומץ על הסלט שלכם או השתמשו בו כמטבל לירקות. חמוצים וחומץ פועלים על ידי האטה או עצירה של הפחמימות שאכלת עם הארוחה מלהתפרק בקיבה, וכך הוא נספג לאט, מה שעוצר את הפיכתו לסוכר במהירות. ההשפעה אינה זהה אם אתם צורכים חמוצים מסוג לחם וחמאה, שכן אלה מכילים סוכר.

שקדים

למחקר עדכני שבדק את השפעות השקדים על רמת הסוכר בדם היו תוצאות מפתיעות. אנשים שאכלו כ-2 אונקיות שקדים לאחר שאכלו חתיכת לחם לבן פרוס היו בעלי רמת סוכר נמוכה משמעותית מאלה שלא אכלו את השקדים. המחקר גם הראה תוצאות דומות בעת בדיקה עם פירה ואורז. השקדים עשירים בנוגדי חמצון ובוויטמינים ומינרלים אחרים, ולכן הם מהווים תוספת מצוינת לתזונה של כל אחד, בין אם יש לך בעיות ברמת הסוכר בדם ובין אם לאו.

בטטות

עתירי סיבים וקרוטנואידים, בטטה עשירה גם בנוגדי חמצון אשר הוכחו כמסייעים לגוף להגיב טוב יותר לאינסולין. עם זאת, דלג על הסוכר החום והסירופ משימורים, מכיוון שלא תהיה להם אותה השפעה.

זרעי פשתן

זה כולל זרעי פשתן ותוספי שמן פשתן. כמה מחקרים הראו התייצבות של רמות הסוכר בדם עם תוספת או צריכה מוגברת של זרעי פשתן ושמן זרעי פשתן.

קינמון

מחקר בפקיסטן הראה כי חולי סוכרת שנטלו כמות קטנה של קינמון, מ-1/4 כפית בלבד עד 2 כפיות ליום, גרם לגופם להגדיל את ייצור האינסולין הטבעי. המחקר הראה גם השפעות מועילות על כולסטרול.

אז למה לא לנסות לאפות קצת בטטות ואל תשכחו את הקינמון! בזמן שאתם בזה, אכלו סלט גדול עם רוטב טעים וחריף של שמן זית וחומץ.Source by Lydia Quinn

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved