3 דברים רעים על סרוטונין

/
/
/
269 Views

סרוטונין נחשב בדרך כלל לנוירוכימיקל "טוב". חלקם הרחיקו לכת וקראו לזה, קצת בטעות, הורמון האושר.

בואו נסתכל על כמה חסרונות של סרוטונין. רשימה זו לא נועדה להיות ממצה, אלא רק להמחיש כמה דרכים שבהן סרוטונין יכול להוות אי נוחות, או אפילו להזיק.

1. עייפות

זה פחות או יותר פונקציה ליניארית: כאשר אינסולין משתחרר, טריפטופן מועבר למוח, ונוצר סרוטונין. ככל שמישהו מפריש יותר אינסולין, כך מגיע יותר טריפטופן למוח, ומסונתז יותר סרוטונין.

חלק מהאנשים רגישים לפחמימות, והם מפרישים אינסולין גבוה כאשר הם צורכים פחמימות מסוימות. זה קשור לרוב לגנטיקה. האינסולין הגבוה הזה יכול להוביל להובלה גדולה יותר של טריפטופן ולגרום לייצור גדול יותר של סרוטונין.

למרות שהסרוטונין גורם לרגיעה, רמות גבוהות שלו עלולות לגרום לנו לרדום ולעצלן.

2. יתר לחץ דם

סרוטונין הוא מכווץ כלי דם, ולכן הוא יכול לתרום ליתר לחץ דם. שוב, זה חלק מאותה פונקציה לינארית. במידה שמישהו מפריש רמות גבוהות של אינסולין, האינסולין הגבוה הזה כנראה מביא לסרוטונין גבוה.

אנשים צעירים, לא סובלים מעודף משקל ואינם אוכלים דיאטה עתירת נתרן, עדיין עלולים לסבול מלחץ דם גבוה. וזה עשוי להיות מאובחן כ"אידיופטי" אם הרופא אינו מסתכל על גורמים כגון רגישות גנטית לפחמימות ותכולת הפחמימות הספציפית של הדיאטה.

3. סיבולת חסומה

אנחנו די רגילים לשמוע על היתרונות של הסרוטונין, למשל שפעילות גופנית מעוררת סרוטונין. עם זאת, עבור כל פעילות ספורטיבית הכוללת סיבולת או מאמץ בעצימות גבוהה, סרוטונין מוגבר אינו דבר טוב.

זה גורם לעייפות וגורם לנו לרצות להפסיק את האימון מוקדם יותר. השפעה זו הוכחה בבעלי חיים, כמו גם בספורטאים.

כיצד לייעל את הסרוטונין שלך

• אכלו חלבון בכל ארוחה. זה יספק טריפטופן כאשר אתה צריך ורוצה סרוטונין. אבל זה גם יחסום סרוטונין וימנע רמות סרוטונין גבוהות מדי.

• הימנע מטריגרים של "אינסולין גדול". התרחק מסוכר ופחמימות זבל אחרות, כמו קמח לבן. אל תשלבו פחמימות "אינסולין גדולות" עם שומנים רוויים (כמו חמאה על תפוחי אדמה או על לחם לבן). השילוב מוביל לשחרור אינסולין גדול עוד יותר.

• הימנעו מעמילנים בלבד. נהל את השפעת האינסולין/סרוטונין של הארוחות שלך גם על ידי אכילת חלבון, שומנים בריאים וירקות.

• כשאתם אוכלים עמילנים, התמקדו באלה בריאים כדי למנוע את התשוקה לסוכר. דוגמאות לכך הן עדשים, קינואה, דלעת, בטטה, אורז חום ולפת.

שורה תחתונה

סרוטונין יכול להיות המפתח בניהול מצבי רוח, אימונים, תיאבון, העדפות מזון, לחץ דם, שינה ותשוקה. זכור שניהול הסרוטונין עשוי לכלול ירידה ברמות לפעמים. העלאת הסרוטונין וחסימתו נמצאים שניהם בשליטתך.Source by Joan Kent

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved