תפוחי אדמה ו "מאכלים לבנים" – האם הם עוזרים או מונעים איבוד שומן בבטן?

/
/
/
301 Views

אתה שומע הרבה על האינדקס הגליקמי וכיצד תפוחי אדמה לבנים הם לא רק לא בריאים אלא גם גורמים לעלייה במשקל. למעשה, רבים המכונים מומחי תזונה מזהירים אותך להימנע ממזונות לבנים.

הממ. לא כל מזון לבן הוא לא בריא.

בטח, קמח לבן וסוכר לבן הם שניים מהדברים הכי לא בריאים שאני באמת מעדיף לא לקרוא להם אוכל מכיוון שהם גוזלים יותר מהגוף שלך את התזונה מאשר מאכילים אותך) על הפלנטה. הימנע מהם בכל מחיר.

עם זאת, ישנם מזונות לבנים רבים שמחזקים את הבריאות והרווחה שלך ויכולים להיות חלק חשוב מכל דיאטה מועילה. מזונות אלה כוללים דברים ברורים כמו בצל ושום, כרובית וג'יקמה, אם להזכיר כמה.

בעוד שמאמרים וספרים פופולריים אומרים לך שיותר צבע בצלחת שלך אומר יותר נוגדי חמצון, ויטמינים, מינרלים וכו', העובדה היא שגם ירקות לבנים מספקים יתרונות בריאותיים חשובים ומשמעותיים.

אני אישית חוויתי כמה מהר שום מוריד לחץ דם. אני למעשה צריך לפקח על הצריכה שלי של עשב טעים זה מכיוון שהוא יכול לגרום ללחץ הדם שלי לצנוח! אבל שום ובצל מציעים גם פיטו-נוטריינטים, ויטמינים ומינרלים קורט (הגוף שלך צריך מינרלים כדי לספוג ויטמינים והוא צריך גם שומנים כדי להטמיע ויטמינים מסיסים בשומן).

כמה מהרכיבים התזונתיים המועילים ביותר שנמצאים בשום ובבצל כוללים אליצין, קוורצטין (פלבנואיד חשוב), כרום וחומרים מזינים אנטי דלקתיים ייחודיים אחרים. (דלקת שקטה גורמת לרוב המחלות והמצבים)

כרובית מספקת ויטמין C, סיבים, מינרלים ותרכובות מיוחדות כגון גלוקוזינולטים ותיוציאנטים. תרכובות אלו, שנמצאות בשפע במיוחד בירקות ממשפחת המצליבים כמו ברוקולי, כרובית וכרוב, עוזרות להתמודד עם כימיקלים אסטרוגנים הנמצאים בשפע באספקת המזון ובסביבתנו. פעולה זו יכולה לסייע במניעת עודף שומן בטני. האם כרובית פתאום טעימה לך יותר!

לפטריות לבנות, באופן מפתיע, יש רמות גבוהות של חומרים מזינים ייחודיים ונוגדי חמצון, כולל כמויות גבוהות של שני נוגדי חמצון ספציפיים: פוליפנולים וארגותיונין.

תה לבן נחשב כמכיל יותר נוגדי חמצון מאשר תה ירוק.

ועכשיו אנחנו מגיעים למאכל השנוי ביותר במחלוקת מבין המאכלים הלבנים – תפוחי אדמה. (הדיון הזה מתמקד בתפוחי אדמה לבנים. תבין שאני מתכוון לתפוחי אדמה לבנים לעומת בטטה. אתה רואה את הגורמים התזונתיים הקיימים בתפוחי אדמה לבנים עוברים לתפוחי אדמה צהובים כחולים, אדומים וסגולים).

המחלוקת נובעת מהרישום של תפוחי אדמה לבנים כמזון גבוה גליקמי. העובדה היא כי אינדקס גליקמי גבוה אינו הגורם היחיד בקביעת סגולה או חוסר בריאות של מזון.

גורמים רבים קובעים כיצד הגוף שלך יגיב ויעבד את הפחמימות שאתה בולע. עומס גליקמין הוא גורם אחד. עוד גורם משמעותי מאוד הוא כמה ואיך אתה אוכל את אותו מזון עם אינדקס גליקמינק גבוה, כלומר בשילוב עם מזונות אחרים.

יש לאכול מזונות מסוימים בכמויות כה גדולות כדי לעמוד במספר המדווח הגבוה של אינדקס הגליקמינק, שאף אדם לעולם לא יאכל את הכמות הזו מרצונו.

שילוב מזון אינו מדע חדש. השילובים של מזונות שאתם אוכלים יחד משפיעים על האופן שבו אתם מעבדים את מה שאתם אוכלים. אם אתה תמיד אוכל מזון עם אינדקס גליקמי גבוה עם סיבים גבוהים, שומן בריא ואפילו כמה סוגים של חלבון (לא מוצרים מהחי), לעתים קרובות רמת הסוכר והתגובה הגליקמית בדם תהיה מואטת כך שלא תסבול מתופעות לוואי.

עם זאת, אם אתה מתכנן לאכול תפוחי אדמה לעולם אל לטגן אותם. תמיד לאכול אותם עם הקליפה (ויטמינים וסיבים רבים נמצאים בקליפה) ולהימנע מאכילתם עם חלבון מן החי. תפוחי אדמה מכילים ויטמינים ומינרלים רבים.Source by Ali Bierman

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved