תעשייה כימית – עמוד השדרה של פיתוח חקלאי

/
/
/
277 Views

לאורך זמן, המזון והלבוש של בני האדם היו תלויים בעיקר בחקלאות. אמנם מאז ימי קדם, החקלאות תמיד הסתמכה על עבודה אנושית רבה, שהייתה כפופה לסוגים שונים של תנאים טבעיים. אז התפתחות החקלאות הייתה איטית מאוד. במהלך המאה ה-19, השימוש במכונות חקלאיות שיפר בהדרגה את תנאי העבודה. עם זאת, בייצור חקלאי, יישום של דשנים כימיים וחומרי הדברה הוא שבאמת הגדיל את התפוקה החקלאית ביחידת שטח.

בפועל מראה שבין כל האמצעים להגדלת הייצור החקלאי, תפקידם של דשנים כימיים הוא 40% עד 65%. על בסיס הפריחה בתעשייה הפטרוכימית, אמוניה סינתטית ואוריאה הבינו ייצור בקנה מידה גדול, מה שגורם לתפוקת הדשן הכימי לתפוס חלק גדול במוצרים הכימיים. בשנת 1985, התפוקה הכוללת של דשן כימי בעולם הסתכמה בכ-140 מיליון טון, מה שהפך אותו לאחד מהמוצרים הכימיים בתפזורת. בשנים האחרונות, הפיתוח של דשן מורכב של חנקן, זרחן ואשלגן ודשן יסודות קורט עונה עוד יותר על הדרישות של מבני קרקע שונים וגידולים שונים.

בתקופה המוקדמת, אנשים השתמשו בבעלי חיים טבעיים, צמחים ומינרלים כדי למנוע ולטפל במזיקים ומחלות יבולים. עד סוף המאה ה-19, לאחר היווצרות התעשייה הכימית המודרנית, אנשים החלו להשתמש בתכשיר ארסן כדי להרוג חיפושיות על תפוחי אדמה, ולהשתמש בתערובת בורדו כדי למנוע ולטפל בטחב פלומתי על ענבים, כך שהחקלאות החלה עידן חדש של מניעה כימית. יַחַס. במהלך שנות ה-40 יוצרו הרבה חומרי הדברה וחומרי עשבים, כמו כלור אורגני, זרחן אורגני, ונעשה בהם שימוש נרחב בחקלאות, ייעור, גידול בעלי חיים ובריאות הציבור. עם זאת, חלק מחומרי ההדברה בתקופה זו היו עשירים בשאריות או רעל, שגרמו לזיהום אקולוגי, ולכן נאסרו על ידי מדינות רבות.

בשנים האחרונות פותחו מספר חומרי הדברה יעילים, בעלי שאריות נמוכות ורעילות נמוכה, ביניהם פירטרואיד, שהוא חומר הדברה ביוני ואינו מזהם את הסביבה. זה הוכנס לייצור תעשייתי. כתוצאה מכך, חומרי הדברה ביו הפכו לתחומים הפעילים ביותר במחקר חומרי הדברה כיום.

מה שכן, סרט פלסטיק (כגון לחץ גבוה פוליאתילן, פוליאתילן ליניארי בצפיפות נמוכה וכו') יושם בחקלאות מודרנית, המשמשת לחיפוי סרט או שתילי חממה. זה יכול להגדיל באופן משמעותי את התפוקה של היבולים, אז זה כבר פופולרי על שטח גדול.Source by Lv Hongyu

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved