פירות וירקות עשירים בסיבים

/
/
/
277 Views

סיבים עוזרים לגופנו לשמור על תנועת מעיים סדירה מכיוון שהגוף שלנו לא יכול לעכל את המזון הצמחי הזה ולכן הוא בריא עבורנו. לכן כל כך חשוב לצרוך פירות וירקות עשירים בסיבים. מומלץ לצרוך מינימום של 20-35 גרם סיבים ליום, למבוגר שצריכה יומית של 2000 קלוריות. אך היכן אנו מוצאים את הסיבים הללו? תיארתי להלן כמה מהפירות והירקות העשירים בסיבים כדי שתוכלו להיות מודעים ליתרונות התזונתיים שלהם.

ישנם שני סוגים של סיבים הנמצאים בפירות וירקות: מסיסים ובלתי מסיסים.

הסיבים המסיסים הופכים במהירות לגזים ותוצרי לוואי אחרים על ידי המעי הגס שלנו. והסיבים הבלתי מסיסים סופגים מים במערכת העיכול ועוזרים להקל על תנועת המעיים.

סיבים גם עוזרים להעביר שומן מהמערכות שלנו, מה שגורם לכך שפחות ממנו נספג בגופנו, מה שעוזר לנו לשמור על גזרה רזה יותר.

סיבים מסיסים

אפונה, פולי סויה ושעועית אחרת הם מקור לסיבים. פירות וירקות אחרים שעשירים בסיבים מסיסים כוללים: שיפון, שיבולת שועל, שעורה, ברוקולי, גזר, בטטה ובצל (נמצאים בקליפות). חלק ממיצי פירות ופירות מכילים גם סיבים מסיסים, כולל: מיץ שזיפים מיובשים, שזיפים, החלק הפנימי של תפוחים ואגסים, פירות יער ובננות.

סיבים בלתי מסיסים

מקורות לסיבים בלתי מסיסים כוללים מזונות מדגנים מלאים שיכולים להכיל: חיטה, שיבולת שועל ושעורה, תירס, אורז חום, שיפון, כוסמין, קינואה ודגנים מונבטים. סובין תירס, אגוזים וזרעים, קליפות תפוחי אדמה, זרעי פשתן, קליפות של כמה פירות כמו עגבניות הם גם סיבים בלתי מסיסים גבוהים. ירקות כמו קישואים, סלרי, כרובית, שעועית ירוקה ופירות כמו אבוקדו ובננות הם גם מקור לסיבים בלתי מסיסים.

תוספי סיבים

תוספי סיבים מסיסים זמינים גם בשוק ויכולים לעזור להקל על שלשולים, עצירות ואי נוחות בבטן. תוספי מזון אלו יכולים גם לסייע בהורדת כולסטרול, להפחית את הסיכון לסרטן המעי הגס, וגם לתרום לירידה במשקל.

סיבים מוסיפים כמות גדולה למה שאנו אוכלים ובכך יכולים לגרום לנו להרגיש שובע מהר יותר עוזרים להפחית את התיאבון שלנו, מה שיכול לעזור בירידה במשקל. סיבים מסיסים מורידים את רמות הכולסטרול שלנו מה שעוזר להפחית את הסיכון למחלות לב. זה גם עוזר לווסת את רמות הסוכר בדם מה שמפחית את הסיכוי ללקות בסוכרת. סיבים גם אינם נקשרים לויטמינים ומינרלים המצויים במזונות ואינם מונעים מהם להיספג בגוף.

מסיבות אלו, ורבות אחרות, חשוב לאכול פירות וירקות עשירים בסיבים כדי לשמור על תזונה בריאה ולהבטיח אריכות ימים. "אנחנו מה שאנחנו אוכלים" הוא ביטוי שיש לו חשיבות רבה מכיוון שמה שאנחנו אוכלים הוא מה שהגוף שלנו משתמש כדלק, ובדומה לדלק למכוניות, "דרגת" המזונות שאנו צורכים קובעת את ביצועי המכונה (ב במקרה שלנו הגוף שלנו).Source by Anthony Furtado

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved