סוכרת 101 – איך לזכות בביטוח חיים וחיים

/
/
/
285 Views

מאמר אחרון ממכון הבריאות של הילטון הד קבע, "הראיות הולכות וגוברות לכך שסוכרת – במיוחד סוכרת מסוג 2 "הופעת מאוחרת" הופכת למגיפה. ההתקשרות הידועה של אמריקאי לאורח החיים של "תפוח אדמה ספה" – שומנית, עתירת קלוריות מזון וסלידה מפעילות גופנית – עשויים להיות הגורם התורם להתפשטות המחלה. בצד הנגדי של המטבע, מאמינים שאורח החיים הבריא תורם למניעת סוכרת ולניהולה". מאמר ב-9 בינואר 2006 ב"ניו יורק טיימס" הכריז, "שהמרכזים לבקרת מחלות מעריכים ש-21 מיליון אמריקאים חולים כיום בסוכרת בעוד ש-41 מיליון נוספים סובלים מתסמינים טרום-סוכרתיים, ורבים אפילו לא מודעים לכך עדיין. בעשור האחרון, שיעור הסוכרת עלה ב-80% בארה"ב. אולם רוב פקידי הבריאות עדיין מדגישים את האיום של מחלות מדבקות, שהן הרבה פחות קטלניות ממצבים כרוניים כמו סוכרת".

כל סוכן ביטוח חיים שקיים הרבה מאוד זמן יעיד על ההצהרות שנאמרו במאמר זה. חולי סוכרת מהווים כעת אחוז גדול מבסיס הלקוחות שלנו ומספר האנשים שאובחנו כסוכרתיים או סוכרתיים טרום או גבוליים בבחינות ביטוח חיים זינק. בעוד שרוב חולי הסוכרת ניתנים לביטוח בתעריפים הוגנים, מדאיג לראות כמה חולי סוכרת באמת נשארו קצת חסרי השכלה לגבי מצבם ואינם מבינים לחלוטין או אכפת להם מהעובדה שסוכרת יכולה להשפיע על בעיות בריאותיות אחרות ובסופו של דבר להיות לפחות הסיבה העיקרית לירידה בריאותית שמובילה למוות מוקדם. אותם חולי סוכרת שכן לוקחים את המצב ברצינות, משכילים את עצמם, עוקבים אחר הסוכרת שלהם ומשתלטים על גורמי סיכון אחרים כמו יתר לחץ דם והשמנה, יכולים בסופו של דבר לנהל חיים ארוכים ובריאים. לא מפתיע שקבוצה זו מתוגמלת גם בתעריפי ביטוח חיים המשקפים את הדאגה שלהם לאריכות החיים שלהם. זה לא צריך להיות סוד שחברות ביטוח חיים מתגמלות את מי שיש לו עניין בתמותה של עצמם.

אלה שלא מטפלים בעצמם הם בדרך כלל עדיין ניתנים לביטוח, אבל ישלמו פרמיה שמשקפת את סוף מאגר הסיכון שבו בחרו לשחות. לא מבינים את המחלה, לא עוקבים אחר הגלוקוז שלך על בסיס קבוע, לא משנים את אורח חיים ואי ציות להצעות הרופא שלך יתרמו כולם לתעריפים גבוהים יותר שאתה באמת צריך לשלם אם גורם הדאגה שלך היה קצת יותר גבוה. חידון טוב לחולי סוכרת: האם אתה יודע מהי רמת ה-hbA1C, או A1C שלך? אתה בכלל יודע למה זה מתייחס? ה-A1C, בדיקה שנעשתה על ידי הרופא שלך בכל פעם שאתה עובר בדיקה היא מדד למידת השליטה שלך בסוכרת. גלוקוז בדם נקשר להמוגלובין בתהליך הנקרא גליקוזילציה. ככל שרמת הסוכר בדם גבוהה יותר כך הגלוקוז נקשר יותר להמוגלובין. בדיקת דם יכולה למדוד את כמות הגלוקוזילציה שהתרחשה ולגלות את רמות הגלוקוז הממוצעות בדם בשלושת עד ארבעת החודשים הקודמים לפני הבדיקה.

אתה מבין למה זה חשוב לך? עם רמת A1C בריאה של נניח 6.5 או פחות, אתה יודע שהגלוקוז שלך נשאר בשליטה לאורך תקופות ארוכות. אל תטעו את עצמכם להאמין שקריאת הגלוקוז שלקחתם לפני ארוחת הבוקר הבוקר מעידה על היכן נמצא הגלוקוז שלכם כל הזמן. לדוגמה, נניח שאתה לוקח את הגלוקוז שלך בזמן אופטימלי, לפני ארוחת הבוקר, והקריאה היא 110. אז נניח שה-A1C שלך הוא 7.5. זה יצביע על כך שהגלוקוז הממוצע שלך ב-3 החודשים האחרונים הוא בסביבות 165. לכן, אם הממוצע הוא 165 והקצה הנמוך הוא 110, זה אומר שיש פעמים רבות שבהן הגלוקוז שלך הוא הרבה יותר מ-200, לא רמה בריאה. מהם הסיבוכים של סוכרת סוג 2? מה באמת מדאיג את חתמי ביטוח החיים? רשימה זו הגיעה מאתר האגודה האמריקאית לסוכרת. www.diabetes.org:

מחלות לב ושבץ

לאנשים עם סוכרת יש סיבה נוספת להיות מודעים למחלות לב וכלי דם. סוכרת נושאת סיכון מוגבר להתקף לב, שבץ מוחי וסיבוכים הקשורים לזרימת דם לקויה.

מחלת כליות

סוכרת עלולה לפגוע בכליות, מה שלא רק יכול לגרום להן לכישלון, אלא גם יכול לגרום להן לאבד את יכולתן לסנן חומרי פסולת.

סיבוכים בעיניים

סוכרת עלולה לגרום לבעיות עיניים ועלולה להוביל לעיוורון. לאנשים עם סוכרת יש סיכון גבוה יותר לעיוורון מאשר אנשים ללא סוכרת. גילוי מוקדם וטיפול בבעיות עיניים יכולים להציל את הראייה שלך.

נוירופתיה סוכרתית ופגיעה עצבית

אחד הסיבוכים השכיחים ביותר של סוכרת הוא נוירופתיה סוכרתית. נוירופתיה פירושה פגיעה בעצבים העוברים בכל הגוף, המחברים את חוט השדרה לשרירים, עור, כלי דם ואיברים אחרים.

סיבוכים בכף הרגל

אנשים עם סוכרת יכולים לפתח בעיות רבות ושונות בכף הרגל. בעיות בכף הרגל קורות לרוב כאשר יש נזק עצבי בכפות הרגליים או כאשר זרימת הדם לקויה. למד כיצד להגן על כפות הרגליים שלך על ידי ביצוע מספר הנחיות בסיסיות.

סיבוכים בעור

עד שליש מהאנשים עם סוכרת יסבלו מהפרעת עור הנגרמת או מושפעת מסוכרת בשלב כלשהו בחייהם. למעשה, בעיות כאלה הן לפעמים הסימן הראשון לכך שלאדם יש סוכרת. למרבה המזל, רוב מחלות העור ניתן למנוע או לטפל בקלות אם נתפסים מוקדם.

גסטרופרזיס וסוכרת

גסטרופרזיס היא הפרעה המשפיעה על אנשים עם סוכרת מסוג 1 וסוג 2.

דִכָּאוֹן

תחושת ירידה מדי פעם היא נורמלית. אבל יש אנשים שמרגישים עצב שפשוט לא יעבור. החיים נראים חסרי תקווה. הרגשה כזו רוב שעות היום במשך שבועיים או יותר היא סימן לדיכאון רציני.

בסופו של דבר יש חדשות טובות לחולי סוכרת מסוג 2 שעובדים לרכוש ביטוח חיים. עם שיפורים בטיפול וכל החינוך הקיים לסוכרת, אתה יכול לשלוט במצב שלך ובמידה רבה לשלוט ביכולת שלך לקבל ביטוח חיים במחיר סביר. סוכרת סוג 1 סוכרת סוג 1, הנקראת לעתים קרובות סוכרת נעורים, שונה מסוכרת מסוג 2 אך לעיתים קרובות יש לה רבים מאותם סיבוכים. בעוד שסוכרת מסוג 2 מתרחשת כאשר לאדם יש מעט מדי אינסולין טבעי או שגופו אינו מסוגל להשתמש באינסולין `ביעילות, סוכרת מסוג 1 היא היעדר אינסולין לחלוטין. מ www.ehealthmd.com אנו מקבלים את ההסתכלות הזו על הגורם לסוכרת מסוג 1. "סוכרת היא מחלה אוטואימונית. כלומר מערכת ההגנה של הגוף תוקפת חלק מתאי הגוף עצמו. בסוכרת מסוג 1, התאים בלבלב שמייצרים אינסולין נהרסים, ולכן הם אינם מסוגלים עוד לייצר אינסולין.

אנחנו לא יודעים בדיוק למה זה קורה, אבל אנחנו כן יודעים שיש אנשים שנולדים עם נטייה לפתח סוכרת. ואז משהו "מפעיל" את הופעת המחלה. זה יכול להיות וירוס שמפעיל את ההופעה, או שזה יכול להיות משהו בסביבה. אין שום דבר שאדם יכול לעשות כדי למנוע את זה לקרות".

עם זאת, אדם עם סוכרת מסוג 1 נותר עם שתי אפשרויות. הם יכולים לשלוט בסוכרת שלהם על ידי ניטור מתמיד של רמות הגלוקוז שלהם והיותם מאוד מחויבים ודוגמטיים לגבי מתן אינסולין כפי שנקבע. יש קשר לא מובן לעתים קרובות בין תזונה לסוכרת. אתר האינטרנט של Mayo Clinic בכתובת www.mayoclinic.com מציע את הדברים הבאים: "בניגוד לתפיסה הרווחת, אין דיאטת סוכרת. יתר על כן, סוכרת לא אומר שאתה צריך לאכול רק מזונות תפלים ומשעממים. במקום זאת, זה אומר שאתה תאכל יותר פירות, ירקות ודגנים מלאים – מזונות עתירי תזונה ודלים בשומן וקלוריות – ופחות מוצרים מן החי וממתקים. למעשה, זו אותה תוכנית אכילה שכולם צריכים לפעול לפיה". לכן, תזונה בריאה וניטור וטיפול מתמשכים הם המפתח.

האפשרות האחרת שהצעתי היא האפשרות לא לקחת את הסוכרת שלך ברצינות. חולה סוכרת מסוג 1 שבודק רק מדי פעם את רמת הגלוקוז שלו, אינו מחויב להחריד לאורח חיים בריא, ואולי לא לוקח אינסולין כפי שנקבע, אבל יותר כשהוא חושב שהוא צריך את זה, הוא אדם שמחפש בעיה בריאותית ארוכת טווח . ההשפעות ארוכות הטווח של סוכרת מסוג 1, הן במקרה הטוב מזיקות ובמקרה הרע קטלניות. אין פלא שחתמי ביטוח חיים מקדישים תשומת לב מיוחדת לסוג הציות שאתה שומר עם הרופא והדיאטן שלך וסוג השליטה שהשגת ושמרת על רמות הגלוקוז שלך. שוב, לא תרשים חתם ביטוח חיים, או לצורך העניין, סוכן ביטוח חיים שבקיא בסוכרת בכך שסיפר להם שקריאת הגלוקוז האחרונה שלך הייתה 98. זה אולי שליטה, אבל זה יכול להיות גם בדיקת גלוקוז מתוזמנת היטב. הסיפור האמיתי מגיע מעבודת המעבדה הרגילה שלך ומהבדיקה שחושפת את כל הסודות, ה-hbA1C. מבחן זה ייקח בחשבון גם את ה-98 וגם את ה-230 שלך; הקריאה שלא רצית לדון בה או שאולי אפילו לא עשית כי ידעת שזה עיתוי גרוע לקריאה טובה.

הרופא שלך והחתם ביטוח חיים מטיפים מאותו ספר, והדרשה היא CONTROL! לִשְׁלוֹט! CONTROL! The Mayo Clinic מסכמת את ההשלכות של אי ציות לעצה זו. "סיבוכים ארוכי טווח כוללים – מחלות לב וכלי דם (לב וכלי דם) – נזק עצבי (נוירופתיה) – נזק לכליות (נפרופתיה) – נזק לעיניים (רטינופתיה סוכרתית) – אוסטאופורוזיס ומספר מחלות עור". "סיבוכים לטווח קצר כגון רמת סוכר נמוכה בדם (היפוגליקמיה), רמת סוכר גבוהה בדם (היפרגליקמיה) ורמה גבוהה של קטונים בשתן (קטואצידוזיס סוכרתית), דורשים טיפול מיידי. אם לא מטופלים, מצבים אלו עלולים לגרום להתקפים ואובדן הכרה. (תרדמת)." לסיכום נראה ברור שבין אם סוכרת מסוג 1 או סוג 2, המצב הוא משהו שפשוט צריך להתייחס אליו ברצינות או שהתוצאות עלולות להיות הרות אסון וקטלני. עובדה זו לא פוסחת על האנשים שמחליטים איזה תעריף אתה הולך לשלם עבור ביטוח חיים. סוכרת אינה מונעת קבלת ביטוח חיים בתעריפים תחרותיים וטובים. סוכרת בשליטה גרועה, מסיבות ברורות מאוד, עשויה להפוך את ביטוח החיים ליקר ואף בלתי ניתן להשגה.Source by Ed Hinerman

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved