מתכונים סלובקיים – 6 שלבים פשוטים להכנת פירוהי

/
/
/
285 Views

Pirohy הם מאכל מזרח סלובקי מסורתי העשוי מכופתאות מבושלות של בצק ללא שמרים ואשר מזכירים רביולי גדולים בצורת סהר.

המכונה גם פירוג'י, פרוגי, פרוגי, פירוהי, פירוג'י, פירוג'י, פירוג'ן, פירוג'י ואפילו פירוג'י, לפי איזור או מדינה אתה מבקר, המונח Pirohy מגיע מהמילה הסלאבית הישנה "pir", שפירושה "חגיגה".

תלוי באיזו מדינה אתם אוכלים אותם, לפירוהי יכולים להיות כל מספר מילויים שונים, כולל בשרים שונים, ריבות, תרד וגבינת ברינדזה מלוחה. עם זאת, המתכון המסוים הזה מיועד לפירוהי תפוחי אדמה ובצל, שהיא התמחות של מזרח סלובקיה.

שלב 1: גלגול המאפה

השלב הראשון הוא הכנת המאפה, שנעשה על ידי ערבוב של 4 כוסות קמח, ביצה ו-2 כוסות מים יחד, וכן קורט מלח. לאחר מכן מרדדים את המאפה בעזרת מערוך עד לעובי של חצי ס"מ.

שלב 2: יצירת צורות עיגול

לאחר רידוד המאפה, לוקחים כוס או כוס וחותכים בזהירות כמה עיגולים.

שלב 3: מילוי העיגולים בתפוח אדמה

לאחר שסיימתם ליצור את העיגולים, ממלאים אותם בתערובת תפוחי אדמה, העשויה מ-3 קילו פירה וקצת בצל. שימו לב שיש לטגן את הבצלים בשמן לפני ערבובם יחד עם הפירה.

שלב 4: עיצוב הפירוי

לאחר שמילאתם עיגול מאפה בתערובת תפוחי האדמה והבצל, כדאי לסגור כל עיגול ביצירת צורת סהר. לאחר מכן אטום את הקצוות בדוגמה דמוית תחרה.

שלב 5: מבשלים את הפירוי

כעת הפירוהי מוכנים להכנסת לסיר עם מים רותחים. ברגע שהם במים הרותחים, מערבבים אותם מדי פעם, נזהרים מאוד לא לשבור אותם. כשהפירוהי מתחילים לצוף לראש המים הרותחים אתה יודע שהם מבושלים ומוכנים להגשה.

שלב 6: מגישים עם שמנת וקישוט בצל מטוגן

לאחר שהוצאתם את הפירוי מהמים, מגישים מיד, עם קישוט של בצל מטוגן וכף שמנת חמוצה.Source by David Ault

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved