מה צבים אוכלים ושותים – מה שכולם צריכים לדעת על הדיאטות של צבים

/
/
/
272 Views

רוב האנשים יודעים מה זה צבים. זוחלים קטנים עם צדפים שחיים לרוב באגמים, נחלים וצמחייה טחוחה. כששואלים אותם מה צבים אוכלים ושותים, אותם אנשים יודעים הרבה פחות.

צבים הם סוג של חיית מחמד אקזוטית. הם אינם מובנים באופן נרחב כמו כלבים, חתולים וחיות מחמד אחרות נפוצות יותר. צבים אוכלים סוגים שונים של מזונות מאשר חיות המחמד מהזרם הראשי, אך הם דורשים תזונה מאוזנת בכל זאת.

מה אוכלים צבים?

עבור חלבונים צבים יאכלו כמעט כל דבר שהם יכולים לתפוס ולהכניע. דוגמאות טובות הן חרקים, כמו תולעים, שבלולים, עכבישים מסוימים וחרקים מעופפים.

בהתאם לגודל הצב הוא עשוי אפילו ללכת על טרף גדול יותר. ידוע שחלק מצבי היבשה אוכלים עכברים קטנים וצפרדעים. צבים יאכלו כמעט כל דבר שהוא אכיל.

רוב הצבים מעדיפים לאכול במים. זה לא רק בגלל שהם מרגישים יותר בבית, אלא שהמים מסייעים לעיכול הפה שלהם. צבים אינם מייצרים רוק, ולכן המים פועלים כדרך לפירוק מזון קל יותר לעיכול.

לעתים קרובות ידוע כי טבע המים צדים דגים קטנים. דגיגים, סרטנים, דגי זהב וכל דבר אחר בחלק של "דגי מאכיל" בחנות החיות מכינים פינוקי צבים טעימים ארוזים בחלבון.

כל הצבים זקוקים לצמחייה רבה עבור ויטמינים ומינרלים חיוניים. למעט צבים תינוקות לרוב המבוגרים יש לפחות 60% מהתזונה שלהם כצמחי חיים. צבים מתבגרים הם בעיקר טורפים. הוא האמין כי הם אוספים חלבון מלאי לייצור צמיחה ופיתוח מעטפת.

רוב האנשים שבבעלותם צבים לחיות מחמד מאכילים אותם במגוון ירקות. אלה כוללים גזר, בטטה, בטטות, ירקות קולארד, שעועית ירוקה ורוב הירקות האחרים.

פירות כמו בננות, תפוחים, פירות יער ואפרסקים יכולים להיות חטיפים נהדרים. אלה יש להגיש רק כפינוקים בשל הרמות הגבוהות של סוכר טבעי. הקפידו על תזונה עשירה של ירקות.

מה שותים צבים?

צבים שותים את אותם מים שהם שוחים בהם. בזמן שחייה או שכשוך הם פשוט שותים בלגימה. בטבע, כל החיידקים הטובים במים מסננים באופן טבעי את רוב הרעלים המיוצרים מפסולת בעלי חיים. עם זאת, במיכל ביתי, בעל צב חייב לוודא ניקוי המים באופן קבוע.

גם אם יש לך רק צב אחד במיכל גדול, צבים עושים בלגן עם הפסולת שלהם. בדרך כלל הם עושים את צרכיהם בזמן האוכל והם אוכלים במים. זה אומר שהם עושים את צרכיהם במים לעתים קרובות.

ברגע שהצואה והשתן מתפרקים במים הם יוצרים אמוניה, חומר רעיל שעלול לגרום לגירוי בעור, מחלות ואפילו מוות. אם המים לא מוחלפים כמה פעמים בשבוע, זה עלול לגרום לחיית המחמד שלך לשתות ולשחות בפסולת רעילה.

זהו מתווה רחב מאוד. צבים הם בעלי חיים מגוונים למדי בכל הנוגע לתזונה שלהם. התשובה הפשוטה ביותר למה צבים אוכלים ושותים תהיה מה שקיים סביבם. בטבע צבים יכולים להפוך כמעט כל דבר אכיל לארוחה. כחיית מחמד יש לספק לצב את אותה תזונה מגוונת שהם ימצאו בטבע.Source by Max Fowler

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved