כוח מונע ומרפא בנטילת תפוחי אדמה (אירית) ודלעת (אלגד)

/
/
/
271 Views

תפוח אדמה (אירי)

תפוח האדמה די שלם כמזון, הוא מכיל פחמימות בצורה של עמילן וגלוקוז. תפוחי האדמה הם מקור טוב לחלבון. החלבון שבתפוח האדמה מכיל את כל חומצות האמינו הנחוצות לגוף. החלבון בתפוח האדמה עשיר בליזין ובחומצת אמינו שחסרה בדגנים. תפוחי אדמה עשירים מאוד בויטמין C, אם כי חלק מהוויטמין הזה הולך לאיבוד בתהליך הבישול. הם עשירים למדי באשלגן, ברזל, זרחן, מגנזיום, אבץ, נחושת, מנגן ויסודות קורט אחרים, תפוחי אדמה מכילים כ-1.6% מסיסים.

סיבים צמחיים – שני תפוחי אדמה בינוניים מכילים כמעט חמישית מהצורך היומי של סיבים. תפוחי אדמה הם בעלי ערך בתחומים הבאים:

1. טיפול במחלות לב הקשורות: – מכיוון שתפוחי אדמה דלים בשומנים ונתרן, הם אידיאליים במקרים של טרשת עורקים, אי ספיקת לב, התקף לב ויתר לחץ דם. העושר שלהם באשלגן תורם להפחתת לחץ הדם.

2. טיפול במחלת כליות: תפוחי אדמה גורמים לבסיס של הדם והשתן, ומסייעים בסילוק חומצה רעילה. באופן זה הם מקלים על עבודת הכליה ומטהרים את הדם.

3. תזונה טובה לחולי סוכרת:- תפוחי אדמה מכילים פחמימות מורכבות (עמילן) שהופכות לאט לגלוקוז במהלך שלוש או ארבע שעות העיכול באינטנסיביות. לפיכך, הם אינם גורמים לשינויים פתאומיים ברמת הגלוקוז בדם, והם נסבלים היטב על ידי חולי סוכרת.

4. שליטה בהשמנה:- תפוחי אדמה נלחמים בהשמנה על ידי הפקת סיפוק שמפחית את הרצון להמשיך לאכול. הם מכילים גם שפע של ויטמין מקבוצת B המסייעים בחילוף חומרים של פחמימות וכן מינרלים המונעים אגירת נוזלים ברקמות, מה שתורם להשמנה.

5. מיץ תפוחי אדמה גולמי הוא בעל ערך בניקוי פגמי עור במריחה חיצונית.

6. תפוחי אדמה הם החבר הכי טוב בבטן בגלל ההשפעה שלו סותרת חומצה.

הם מזון בסיסי ומסוגלים לנטרל עודפי חומצה. מיץ תפוחי אדמה נא עשיר בחומר אלקליין. מספיקות כמה כפות לפני הארוחה כדי להקל על חומציות הקיבה. קולפים את תפוחי האדמה ומחלצים את המיץ.

הערה:- ניתן לאכול תפוחי אדמה גם כן, מאודים שזו הדרך הטובה ביותר לקבל את הערך הרפואי שלו, תפוחי אדמה מבושלים, אפויים, שרופים, מוארים הם טעימים, אך לא בריאים במיוחד. ניתן להפיק את המיץ הגולמי כסותרת חומצה.

דלעת (ELEGEDE)

דלעת מכילה חלבון, שומן, פחמימות, מינרלים, ברזל, אשלגן ואבץ, יעילה בתחומים הבאים…..

1. מתקן סרטן הערמונית: צריכה של זרעי דלעת טריים או מלוכלכים בכמות של 50-100 גרם שלוש פעמים ביום יכולה לסייע בשמירה על בלוטת הערמונית.

תכולת ה-cucurbitacin עוזרת להפחית דלקת.

2. צריכה קבועה של מיץ דלעת עוזרת לשמור על יכולת מינית פעילה עד גיל מבוגר. יש לו קצת תיאבון וקידום עיכול.

3. טיפול במחלות לב הקשורות: – מכיוון שתפוחי אדמה דלים בשומנים ונתרן, הם אידיאליים במקרים של טרשת עורקים, אי ספיקת לב, התקף לב ויתר לחץ דם. העושר שלהם באשלגן תורם להפחתת לחץ הדם.

4. טיפול בהפרעות בדרכי השתן: – זרעי דלעת בנטילה עוזרים לפעול על שלפוחית ​​השתן ובכך מונעים דלקת.

5. פועל כמגביר את מערכת החיסון: המיץ מעלי הדלעת מסייע ביצירת עליות של גופי דם לבנים.

6. פעל כמרחיק תולעים: זרעי דלעת עוזרים לגרש טפילי מעיים.

הערה:- ניתן לערבב את גרעיני הדלעת להכנת משקה בזמן שניתן לזרז את העלים לטובת תועלת מיטבית.Source by Alabi Rotimi Adio

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved