יתרונות וחסרונות של כולסטרול

/
/
/
278 Views

נראה שכולסטרול זוכה לראפ רע בימים אלה כאשר אנשים הופכים מודעים יותר לאופן שבו הבריאות שלהם יכולה להיות מושפעת ממה שהם אוכלים. המציאות היא שיש יתרונות וחסרונות של כולסטרול. זהו חומר חיוני לגוף אך יותר מדי עלול לגרום לבעיות בריאות שעלולות להיות קטלניות. מאמר זה ידון בחלק מהדברים שכולסטרול עושה בגוף ובחלק מהבעיות שעלולות להתרחש אם יש יותר מדי בגוף.

כולסטרול מתואר לעתים קרובות כחומר שעווה. כ-80% מהכולסטרול הדרוש לגוף נוצר בכבד. את השאר נרכש באמצעות אכילת חומרים עם כולסטרול בתוכם או על ידי אכילת סוכרים, שומנים וחלבונים שניתן להמיר לכולסטרול. רוב המוצרים שיש בהם כולסטרול הם מוצרים מהחי כמו מוצרי חלב ובשר. סוכרים, שומנים וחלבונים הם די ברורים. השומנים שיש להיזהר מהם הם שומנים רוויים וטרנס. מזון מעובד מכיל לרוב סוגי שומנים אלה, במיוחד דברים כמו עוגות, ביסקוויטים ותפוצ'יפס.

כמה מהיתרונות של כולסטרול

כולסטרול הוא חומר קשה המשמש בקרומים של כל תא בגוף. זה נותן לתא חוזק וקשיחות.

הגדל ויטמין D. ויטמין D משמש במערכת החיסון ויכול לסייע בוויסות לחץ הדם. אם אדם נמצא בשמש, אור השמש ימיר את הכולסטרול לויטמין D.

כולסטרול פועל כתחבורה של ויטמינים ואנזימים נוגדי חמצון שונים, במיוחד ויטמין A ו-E.

הגנה על העור. החומר השעוותי משמש כשכבת הגנה מפני נזקי השמש והרוח. זה נמצא ברמות גבוהות מהרגיל ברקמת הצלקת, מה שמצביע על כך שהוא מעורב בתהליך הריפוי.

חסרונות של כולסטרול

הכולסטרול אינו מסיס בדם ולכן יש להעבירו על ידי התקשרות לליפופרוטאינים בדם. שני הסוגים החשובים של ליפופרוטאינים ידועים כליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה ובצפיפות גבוהה.

ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL) מעבירים את הכולסטרול מהכבד לשימוש בתפקודים שתוארו לעיל. עם זאת, כאשר יש יותר מדי כולסטרול LDL הוא נוטה להיצמד לדפנות העורקים. זה מכונה עיבוי עורקים או טרשת עורקים. טרשת עורקים עלולה לגרום ללחץ דם גבוה מכיוון שנפח העורקים יורד. זה יכול להוביל לקרישי דם אם יש חסימות בעורקים. זה יכול להוביל לשבץ מוחי. בסופו של דבר, יותר מדי כולסטרול מוביל למחלות לב.

ליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה (HDL) אחראים על הובלת הכולסטרול בחזרה לכבד שם הוא מופרש.

כולסטרול LDL ידוע בתור כולסטרול רע. כולסטרול HDL ידוע בתור כולסטרול טוב. המטרה של כל אדם עם קריאת כולסטרול גבוהה היא להפחית את ה-LDL ולהעלות את ה-HDL.

זה יכול להיעשות על ידי שינוי הרגלי אכילה כך שאוכלים יותר סיבים. אכלו פחות פחמימות ואת סוג השומנים הנכון. שומנים רוויים וטרנס בחוץ. בצע פעילות גופנית סדירה כדי לנצל עודף קלוריות שנצרכו וכדי להפעיל את הגוף.Source by Adrian Whittle

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved