חפרו את זה – זה חודש תפוחי האדמה הלאומי!

/
/
/
277 Views

העורך שלי הודיע ​​לי לאחרונה שספטמבר הוא במקרה חודש תפוחי האדמה הלאומי. בהיותי גם אירי ממוצא וגם חובב כל מה שקשור לתפוחי אדמה – פירה, אפוי, מטוגן וצלוי – הצעתי בשקיקה לחפור קצת אחר לכלוך על הירק האהוב.

לפי שירות המחקר הכלכלי של משרד החקלאות האמריקאי, תפוחי אדמה הם הירקות הפופולריים ביותר באמריקה… הידיים למטה. למרבה הצער, זה עניין שמנוני מכיוון שהרבה מאוד מתפוחי האדמה המעובדים שלנו מסתיימים בתור צ'יפס!

ה-USDA טוען שהאמריקאי הטיפוסי מכעס יותר מ-140 פאונד של תפוחי אדמה מדי שנה. זה 50 פאונד מלאים יותר מהצריכה לנפש של עגבניות, הירקות במקום השני. והדירוג הזה במקום השני הוא די אירוני מכיוון שעגבניות הן פרי בכל מקרה מבחינה טכנית!

למרות האהבה שלנו לתפוחי אדמה, אנחנו לא הכלב המוביל בכל הקשור לצריכת תפוחי אדמה. אנחנו מסיימים איפשהו בסביבות המקום השביעי; כבוד העליון מגיע לידידינו הגרמנים שבכל שנה אוכלים 200 פאונד ליחידה!

בממוצע, האמריקאים אוכלים יותר מ-16 פאונד של צ'יפס מדי שנה. זה מגיע ליותר מ-2 מיליון טונות של תפוחי אדמה עניים שפגשו את פטירתם עם חוטים או נעליים וצבלו לתוך שומן טיגון עמוק ומבעבע!

אגב, צרפת ובלגיה נמצאות במלחמה על איזו מדינה המציאה את הצ'יפס. הבלגים טוענים שרוכלי הרחוב שלהם מכרו "צ'יפס בלגי" מעגלות לפני שהצרפתים סיגלו את הרעיון באמצע המאה ה-19. לילדים שלי לא היה אכפת מי גיבש את הטיגון – הם פשוט אסירי תודה על כך שלמישהו היה חוש להפליג לאמריקה עם מתכון הצ'יפס הלא כל כך סודי!

תפוחי אדמה לוקחים: בערך אחד מכל 14 תפוחי אדמה שגדלים בארה"ב מסתיים בתור צ'יפס של מקדונלדס! לענקית המזון המהיר אין בשר בקר עם העובדה שהיא מוציאה יותר מ-1/3 מכל הצ'יפס הנמכר במסעדות בארה"ב.

אוקי, אז הנה חידת תפוחי אדמה שרודפת אותי מזמן: פקעת, או לא פקעת… זו השאלה. תפסיק לגנוח! מכיוון שבכל מקרה אני נחשב לשייקספיר של האכילה המטלטלת, חשבתי לעוות בכאב את הקו המפורסם של הפארד לדו"ח שלי על תפוחי אדמה. לאלו מכם שחשבו שפקעת היא מי שצפה במורד נהר על סופגניית גומי, אני מציעה את הגוש הזה: החלק בצמח תפוחי האדמה שאנו אוכלים נקרא פקעת. ופקעת היא למעשה גזע תת קרקעי מוגדל. כל צמח תפוחי אדמה מייצר מספר פקעות שיכולות להגיע במגוון צבעים. הנפוצים ביותר הם הזנים האדומים והלבנים.

תפוחי אדמה נוספים: בטוח שלא ידעת…

o תפוח אדמה הוא כ-80% מים, 20% מוצקים.

o הנרי ספאלדינג שתל את תפוחי האדמה הראשונים של איידהו ב-1837.

o ספר השיאים של גינס אומר שתפוח האדמה הגדול ביותר אי פעם – מפלצת במשקל 18 פאונד, 4 אונקיות – גודל באנגליה בשנת 1795.

o צ'יפס תפוחי אדמה הומצא בשנת 1853 באתר נופש אופנתי בסראטוגה ספרינגס, ניו יורק, לאחר שאייל הרכבת קומודור קורנליוס ונדרבילט התלונן על תפוחי האדמה המטוגנים שלו עבים מדי ושלח אותם בחזרה למטבח. למרות האורח הדקיק שלו, השף ג'ורג' קראם חתך כמה נייר תפוחי אדמה דק, טיגן אותם בשמן חם והמלח אותם. ונדרבילט אהב את "צ'יפס קראנץ' סרטוגה" והשאר היסטוריה.

o תפוח האדמה הוא המזון השני הכי נצרך באמריקה, ונגרר רק אחרי מוצרי חלב.

למרות הפופולריות שלו, תפוח האדמה המסכן סובל מראפ גרוע. אבל מטגנים כל דבר בשמן עמוק וזה הופך לאוכל רע! במציאות, תפוחי אדמה הם אחד המאכלים המזינים ביותר שאתה יכול לאכול. בתפוח אדמה אחד בגודל בינוני יש פחות קלוריות מאשכולית, יותר אשלגן מבננה וברזל שמיש יותר מכל ירק אחר. תפוחי אדמה גם עשירים בסיבים, ועמוסים בפחמימות מורכבות. והכי חשוב, תפוחי אדמה הם נטולי שומן וגמישים במיוחד.

כשאתה חושב על תפוחי אדמה, אתה לא יכול שלא לחשוב על איידהו. בזמן שחיפשתי מידע, מצאתי הרבה דברים מעניינים ב http://www.idahopotato.com. דגימה…

o מחוז בינגהאם במזרח איידהו מייצר תפוחי אדמה כמעט כמו כל מדינת מיין.

o מדוע מתייחסים לתפוחי אדמה כספאד? תיאוריה אחת היא שהמונח מתייחס ל-spudder שהוא כלי דמוי חפירה המשמש לחפירת תפוחי האדמה. Spud עשוי להתייחס גם לחבית העץ שהמיינים היו מכניסים לתוכה תפוחי אדמה קטנים בעת מיון לתפוחי אדמה גדולים יותר. הקיצור של הירקות הלא רצויים הללו: SPUD אשר ראשי תיבות של Some Potatoes Under Developed.

o לקבלת תפוח האדמה האפוי שנראה בצורה הטובה ביותר, מחוררים את תפוח האדמה עם מזלג, פעם אחת לאורך ולרוחב. לוחצים על תפוח האדמה בשני הקצוות והוא "יפרח". לעולם אל תשתמש בסכין לפתיחת תפוח אדמה אפוי; זה משטח את פני השטח ומשנה את המרקם האוורירי הרגיל של ספוד איידהו אפוי.

אף אחד לא עומד לשנות את הפתגם החוזר על עצמו, "תפוח ליום מרחיק את הרופא", אבל יש הרבה "סיפורי תפוחי אדמה ישנים" הנוגעים לכוח תפוחי אדמה. תלעס את אלה…

o תפוח אדמה בכיס שלך ירפא שיגרון ואקזמה!

o יש לשים תפוחי אדמה על שרירים כואבים ופצעים נוטפים כדי למשוך את הכאב. אם יש לך יבלת, שפשפי אותה עם תפוח אדמה חתוך, ואז קבור את תפוח האדמה באדמה. ככל שתפוח האדמה נרקב באדמה, היבלת שלך תיעלם.

o נשיאת תפוח אדמה מקולף בכיס באותו צד של שן רעה תרפא את השן ברגע שתפוח האדמה התפרק.

אבל לנשים בהריון אולי מומלץ להילחם בתשוקות תפוחי האדמה שלהן. אחרת התינוק ייוולד עם ראש גדול, אומרת האגדה!Source by John D. Mcgran

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved