חומרים מזינים שמקורם במזון וחשיבותם

/
/
/
289 Views

הגוף שלנו זקוק לחומרים מזינים שמקורם בסוג המזון שאנו אוכלים. באופן כללי, ישנם חמישה חומרים מזינים הנגזרים ממזונות. חומרים מזינים אלו הם פחמימות, חלבונים, שומנים ושמנים, מינרלים וויטמינים.

פחמימות מורכבות מפחמן, מימן וחמצן. הם מתחמצנים כדי להניב אנרגיה בגוף. אנרגיה זו זמינה לפעילויות חיינו. פחמימות חשובות גם ביצירת חלב אצל אמהות מניקות. הם גם מרכיבים של איברי גוף חשובים כמו המוח והסחוס. חלק גדול יותר ממה שאנו אוכלים מורכב מפחמימות. ניתן להשיגו ממוצרים עשויים בטטה, קסאווה, תפוח אדמה אירי ובטטה. כלולים גם מוצרים המתקבלים מדגנים כמו אורז, תירס, חיטה וכו'.

חלבונים חיוניים בהחלפת תאים שחוקים ובייצור חדשים. אמהות בהריון זקוקות לכמות מספקת של חלבונים להתפתחות בריאה של העובר. הם חיוניים להפרשת הורמונים ואנזימים. חלבונים מתקבלים מביצים, חלב, בשר, דגים, אגוזי אדמה, שעועית, אפונה ופולי סויה

השומנים והשמנים דרושים לייצור אנרגיה. הם גורמים לגוף להיות מבריק והם ממסים לוויטמינים A,D,E ו-K. השומנים והשמנים ניתנים להשגה משומנים מן החי, שמן דקלים, שמן אגוזים טחונים ושמן זרעי כותנה. הויטמינים מסייעים לגוף במלחמה במחלות. ויטמינים חשובים לתפקוד תקין של איברי הגוף. הם מתקבלים מפירות וירקות.

מינרלים נותנים כוח לשלד הגוף. אלמנטים מינרלים מסוימים מסייעים בשמירה על איזון החומצה-בסיס של נוזל הגוף. ברזל הוא מרכיב בהמוגלובין. מינרלים מתקבלים מעצמות, דגים, מלח רגיל וכו'.

כאשר חומרים מזינים אלו מתקבלים בכמויות נאותות, הגוף מתפקד היטב ומחלות נשמרות.Source by Omolade Akingbade

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved