זרעי דלעת והיתרונות הבריאותיים שלהם

/
/
/
279 Views

דלעות היו אחד המאכלים שגילו מגלי הארצות הספרדים והפורטוגזים במאה ה-15 ביבשת אמריקה, שאותם העבירו חזרה לאירופה. הדלעת הצליחה טוב יותר מהעגבנייה ותפוח האדמה מבחינת החשדות של האירופים והיא טופחה באופן נרחב. רוב האנשים אינם מודעים ליתרונות הבריאותיים של גרעיני דלעת ובדרך כלל מסירים אותם וזורקים אותם. עם זאת ניתן להשתמש בהם במרקים ורטבים וכן בחטיף בריא. אתה יכול לצלות אותם בעצמך לאחר ייבושם עם או בלי מלח ובקליפות שלהם. חלק מזרעי הדלעת אינם מוקפים בקליפה, אבל בעיקר צריך להוריד את הקליפה החיצונית בצבע שנהב כדי להגיע לזרע הירוק-כהה שבתוכו.

ביוון אנשים אוכלים את זה כחטיפים והם נקראים פאסה טמפו. הם מכילים שומנים חד בלתי רוויים שיכולים להוריד את רמות הכולסטרול בדם, כלומר הכולסטרול הרע, ולהגביר את רמות הכולסטרול הטוב. התזונה הים תיכונית היא מהבריאות בעולם והיא מכילה הרבה מהשומנים הטובים הללו שעוזרים במניעת מחלות לב וכלי דם. הפיטוסטרולים הקיימים בזרעים הללו עוזרים גם להוריד את רמות הכולסטרול ה'רע', כך שאתה באמת עושה טוב ללב שלך על ידי אכילת הזרעים האלה. פיטוסטרולים המצויים באגוזים ובזרעים עשויים גם לעורר את מערכת החיסון ולהפחית את הסיכונים לסוגי סרטן מסוימים. ויטמין E הכלול בזרעים אלו ידוע כבעל תכונות נוגדות חמצון חזקות, מה שאומר שהתאים מוגנים מפני נזק הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים שעלולים לגרום לסרטן.

אחד היתרונות הבריאותיים העיקריים לגברים הוא שהם עשויים לקדם את בריאות בלוטת הערמונית ולהפחית את הסיכון להגדלת הערמונית בהיפרטרופיה שפירה של הערמונית (BPH) אשר משפיעה על גברים רבים מעל גיל 50. סבורים כי הגנה זו עשויה להיות בשל הקרוטנואידים והאומגה 3 הקיימים בשמן הזרעים. לגברים שיש להם כמויות גדולות של קרוטנואידים בתזונה שלהם יש פחות סיכון ל-BPH מאשר לאלה עם פחות על פי מחקר. כעת הקרטנואידים בזרעי דלעת נחקרים במיוחד כדי לראות מדוע יש להם השפעה זו.

זרעי דלעת עשירים באשלגן, שקשור גם ללחץ דם נמוך. אשלגן הוא חיוני לתפקוד הלב וממלא תפקיד מפתח בהתכווצות השלד והשרירים החלקים, מה שהופך אותו חשוב גם לתפקוד תקין של מערכת העיכול והשרירים. זה אומר שהוא טוב גם להפרעות זיקפה.

זרעים אלו מכילים גם כמות נכבדת של אבץ, אשר יחד עם סידן ושאר הוויטמינים והמינרלים שמכילים גרעיני דלעת, מסייע בהגנה על העצמות מפני שבר כאשר אנו נופלים. נשים בגיל המעבר וגברים מעל גיל 50 יכולים להפיק תועלת שווה מתזונה המכילה את הזרעים הללו.

הם מכילים גם את חומצת האמינו טריפטופן אשר הופכת לסרוטונין וניאצין בגוף ויחד עם ויטמין E הקיים בזרעים, זה עוזר להפחית חרדה, ולהקל על תסמיני הלחץ כמו עצבנות ועצבנות.

זרעי דלעת מכילים רשימה ארוכה של מינרלים כולל זרחן, מגנזיום ומנגן, נחושת ועקבות של סלניום, אשר גם עוזר להרים את מצב הרוח שלנו, כמו גם אלה המפורטים לעיל. בנוסף t מכיל את כל 18 חומצות האמינו המוכרות, ואת כל 8 החיוניות. ויטמינים K B5 (חומצה פנטותנית) וויטמין C כלולים גם בזרעים אלה.

ויטמין A קיים גם וזה בשילוב עם ויטמין E יכול לעזור לשפר את הראייה, במיוחד לעזור למנוע עיוורון לילה ולעזור בהגנה מפני ניוון מקולרי המתרחש עם הגיל. אין ספק שהוספת גרעיני דלעת לתזונה שלך תעזור לשמור על בריאותך, והם אינם אגוזים, כך שגם אם יש לך אלרגיה לאגוזים, ייתכן שאינך אלרגי לזרעי דלעת – מעט מאוד אנשים כן.Source by Lynne Evans

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved