הירקות והיתרונות הבריאותיים שמתעלמים ממנו בדרך כלל

/
/
/
277 Views

צריכים להיות הרבה פירות וירקות צבעוניים בתזונה שלנו הנחוצים לגוף בריא. מינימום חמש מנות של ירקות ופירות חייב בתזונה היומית. לירקות שונים יש תכונות תזונתיות שונות כמו גם ערך רפואי. בדרך כלל על שם אנשים ירקות לוקחים תפוחי אדמה, עגבנייה, אפונה ירוקה, או לפעמים תירס. ירקות אחרים מקבלים התעלמות מהארוחה. אנשים עושים פרצופים אחרי שהם רואים ירקות על שולחן האוכל.

ירקות כמו כרוב, כרובית, חצילים, במיה (בהינדי), לאוקי (דלעת קטנה) הם בעלי ערך תזונתי רב, כמו גם מועילים במניעה וטיפול במחלות שונות.

כמה ירקות שמתעלמים מהם עם הרבה יתרונות בריאותיים הם כדלקמן

כרוב הוא מטהר דם. הוא מכיל תרכובות נוגדות סרטן ונוגדי חמצון רבים. עוזר לחסום סרטן השד ולדיכוי גדילה של פוליפים, הקדמה לסרטן המעי הגס. מיץ כרוב מועיל בכיבים. זה גם עוזר להפחתת משקל ומכאן מזון מצוין לאנשים שמנים. קערת סלט כרוב ממלאת את הבטן אם אוכלים לפני הארוחות. לכן אתה נוטה לאכול הרבה פחות מזון ממה שאתה רגיל אליו. זה טוב גם לסוכרת, שלפוחיות, כאבי פרקים, כוויות, פצעים ומיגרנה

לכרובית יש גם תרכובות נלחמות בסרטן, מווסתות הורמונים כמו בני דודיה, ברוקולי וכרוב. לאכול נא, או מבושל קלות. מפחית את הסיכון לסרטן, במיוחד של המעי הגס, פי הטבעת והקיבה. מצוין לסוכרת. עשיר בויטמין C, אשלגן וסיבים.

Karela (Momordica charantia) משמש כחומר משלשל, אנטלמינתי וסוכרת נמלים. הוא שימושי גם בגאוט, שיגרון ובמקרים תת-חריפים של הטחול והכבד. זה גם מועיל בשליטה בהשמנה.

חציל (באינגן) הוא מכיל הרבה ויטמינים ומינרלים. חציל מכיל גם פיטונוטריינטים חשובים, לרבים מהם יש פעילות נוגדת חמצון.

על פי מחקרים שהוא מכיל הוא מכיל חומצה כלורוגנית בעלת פעילות אנטי-מיקרוביאלית, אנטי-LDL (כולסטרול רע) ואנטי-ויראלית.

דלעת בקבוקים (Lauki) היא מקררת, משתנת, מרגיעה ואנטי-ברית. זה נותן תחושה של רגיעה לאחר האכילה. . הוא עשיר במינרלים חיוניים, ברזל, חלבון ויסודות קורט וסיבים ולכן הוא שימושי מאוד בעצירות וטחורים.

אז נסו ליהנות מסוגים שונים של ירקות בתזונה היומית לקבלת היתרונות הבריאותיים המרביים. רק על ידי קצת יצירתיות וטעמים שונים ה"ירק המשעמם" יעניק מראה נעים וטעם מהנה וישמור עלינו בריאים.Source by Dr.Tabassum Patel

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved