האם לבחור בשי צו? יתרונות וחסרונות

/
/
/
276 Views

שי צוס יכול להיות שמחה או כאב בהתאם למצב שלך, וכמו כל גזע יש יתרונות וחסרונות. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

יתרון: יש להם את הטמפרמנט האידיאלי עבור רווקים או זוגות עם ילדים גדולים יותר הם אנשים כלבים – יוצאים, בטוחים וערניים. למרות שהם עשויים להיראות יהירים במקצת למראה, לגזע יש בדרך כלל טמפרמנט מתוק. יכול להפוך מלהיות בן לוויה האולטימטיבי לצפייה בטלוויזיה לחיית מחמד שובבה בהשתלשלות של צעצוע או זריקת פינוק. נראה שהחבר'ה הקטנים האלה יודעים שאי אפשר לעמוד בפניהם ונהנים שמתייחסים אליהם כמו מלכים. אבל כל הקלקול שבעליהם מפנקים בהם מוחזר פי מאה בנאמנותם העזה.

חסרון: הם לא תמיד טובים לתינוקות או לילדים קטנים

מכיוון שהם רגילים להיות במרכז תשומת הלב, הם יכולים לקנא בתינוקות או ילדים קטנים שזקוקים כל הזמן להשגחת מבוגרים. ושי צו מבוגר יותר עלול להישבר אם מטרידים אותם ילדים סוערים שלא מכבדים את המרחב שלו. אבל חלקם סובלניים יותר, ואם גור וילד יוצגו כראוי בשלב מוקדם, הם עשויים להסתדר בשחייה.

יתרון: הגזע דורש פעילות גופנית מינימלית

שלא כמו גזעים אחרים חובבי פעולה, מסתפקים בדרך כלל בהליכה קצרה מסביב לבלוק או במפגשי משחק בתוך הבית. אם יש לך חצר, לשחרר את עצמך לתקופות קצרות במהלך היום ירגש אותו, אבל גזע זה מתאים גם לדיירי דירות.

חסרון: תחזוקה גבוהה בכל הנוגע לטיפוח

זהו גזע ארוך שיער, וללא צחצוח קבוע, הוא יכול להפוך לבלגן דהוי ומסוקס. אם אינך יכול להתחייב לקבוע פסק זמן יומי כדי לסרוק את פרוות הכלב שלך, תצטרך לקבוע פגישות קבועות עם מספר הכלבים המקומי לקיצוץ תכוף כדי לשמור על המעיל שלו קצר ונקי. דורשים גם אמבטיה שבועית וגזירת ציפורניים.

יתרונות: היסטוריה רבת עוצמה

אם אתה רוצה פיסת היסטוריה שמסתובבת בבית שלך, אל תחפש רחוק יותר מאשר. בהתבסס על הופעותיו של הגזע בציורים סיניים עתיקים, נהוג לחשוב שקיימים מאז שנת 624 לספירה ובעוד שמקורו של הגזע הוא נושא לוויכוחים רבים, ידוע שהם היו חלק מהחצר הסינית.

נגד: היסטוריה של בעיות בריאות

בעוד שבדרך כלל יצורים בריאים, Shih Tzus נתונים למחלת כליות הנקראת דיספלזיה כלייתית. כמו כן, בגלל פניהם הקצרות, יש לטפל בגזע זה בזהירות רבה יותר מאשר בכמה גזעים אחרים – מערכת הנשימה של שי צו נפגעת מהאף הקצר שלו, אז אל תעשן ואל תשתמש בחומרי ניקוי כימיים חזקים סביבו. כמו כן, לכלבים קצרי פנים יש סיכון גבוה למכת חום, כך שצמצום הפעילות החיצונית של הכלב שלכם במהלך הקיץ היא חיונית.

יתרונות: לכל הילדים המגניבים יש

מכיוון שהם מדהימים, הם היו מרכיב עיקרי בעשרת הגזעים הפופולריים ביותר של מועדון הכלבנות האמריקאי מאז 2004.

נגד: לכל הילדים המגניבים יש שי צו

הנטל של כל גזע פופולרי הוא התעללות על ידי טוחנים גורים ומגדלי חצר האחורית, הפוגעים במאגר הגנים על ידי גידול שגוי של כלבים למטרות רווח ולא למען שיפור הגזע.

אז אם אתה מרגיש ששיצו הוא בשבילך, אנא התחל את החיפוש שלך עם הפניה של מגדל מ-AKC או מועדון ספציפי לגזע (במקרה זה מועדון השיצו האמריקאי) – משאבים אלו יכוונו אותך בכיוון הנכון. לעולם אל תקנה גור מהאינטרנט עם הכרטיסייה "קנה את זה עכשיו". סיפוק מיידי הוא הכל טוב וטוב עד שתגלה שהגור שלך גדוש בבעיות בריאות מגידול לקוי.Source by Katrina Wagner

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved