האכלת חיית המחמד שלך באיגואנה

/
/
/
353 Views

איגואנה טיפוח לחיות מחמד | האם הלטאה שלך מקבלת את התזונה הנכונה?

איגואנות הן חיות אוכלות עשב, אבל הן יאכלו כמעט כל מה שאתה מציע להן; להיות פיצה, בשר, ממתקים… ארוחות שמזיקות לאיגואנה… התזונה שלו חייבת לכלול מגוון גדול של ירקות ופירות, כמו בזיליקום, סלק תרד, עלי תאנה (נבחרים), סלק, בטטה, גזר, טבולה אספסת, בננה, אגס, תפוח, דמשק, תותים, קיווי… מדי פעם אפשר להציע לו ראפ, תרד, נבטי שעועית, מלפפון, שזיף, ביצה קשה, פסטה או גבינה.

המגוון הוא הדבר הכי חשוב, להתייחס שהם אוכלים כל יומיים משהו קצת שונה. אבל שימו לב שאסור לאיגואנה לאכול חסה, מכיוון שהיא תורמת מעט מאוד מבחינה תזונתית, ועלולה לפגוע בחילוף החומרים.

אפשר לתת מזון מאוזן המיוצר במיוחד עבור איגואנות. יש לספק את מזון האיגואנה שטוף, חתוך, מעורבב ובטמפרטורת הסביבה. בזמן שנותנים להם את הארוחה, יש צורך לוודא שחותכים את המזון לפרוסות בגודל שהחיה יכולה לצרוך.

האיגואנות הצעירות יכולות לאכול חרקים כמו צרצרים, ג'וקים, כולם משטחי גידול, שכן אלה שאנו מוצאים בבתים או ברחוב יכולים להיות להם שאריות של רעל. כמו כן יונקים קטנים (חולדות תינוקות) בגודל המותאם לפי בעל החיים.

יש להחליף את המים כל יום. חיות המחמד של האיגואנה מתרגלות לשתות מכלי קיבול, גדול מספיק כדי לאפשר לבעל החיים לרחוץ בו. אם בעל החיים אינו רגיל למערכת זו יש לספק מערכת של טפטוף שמפיל מים על עלים וענפים, משם ישתה אותם.

טיפול וסקרנות

חוסר הידיעה של הבעלים והמידע הבלתי מספק או הדל הנמסר בחנויות לחיות מחמד בכל הנוגע לטיפול בחיות מחמד באיגואנה, מעלים את הסיכון להצגת מחלות קשורות כמעט אך ורק לטיפול גרוע בחיות אלו.

ה איגואנה ירוקה הוא לא חיית בית והם צריכים טיפול מיוחד. יש להתבונן בחיית המחמד הזו בתשומת לב רבה, מכיוון שהסימן המינימלי או השינוי בצבע או בהתנהגותו יכול להעיד על מחלה או מתח. הם יכולים להילחץ בקלות רבה. יש צורך להכפיל את הטיפול אם יש גם כלבים, חתולים או זוחלים אחרים בבית.

אם הם לא מטופלים נכון הם עלולים לגרום לשריטות עמוקות, לתת ריסים חזקים מאוד עם הזנב או אפילו לנשוך. חיות מחמד של איגואנה יכולות לחיות בין 7 ל-20 שנים. זהו מין שנמצא מאוים על ידי הרס בית הגידול שלו ועל ידי הציד החשאי (ניצול יתר).

בשל הפוריות והחברותיות הגבוהות שלו, זהו מין שניתן לתמוך בו בשבי; זה יכול לעזור מעט לשימור שלו. הרבייה שלו היא מינית. ההתאמה מתרחשת בין ינואר לפברואר. עבור הלידה שלו, הם ביציות. תקופת הדגירה הממוצעת היא 84 ימים עד לטמפרטורה של 87ºF. מספר התינוקות תלוי באקלים, ומשתנה תוך 13 עד 30.Source by Larry Caboa

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved