בטטות חג ההודיה ללומדי ESL

/
/
/
244 Views

עבור אמריקאים רבים, בטטה היא חלק מסורתי מארוחת חג ההודיה. אם אתם מגיעים ממדינה אחרת, אולי אתם לא מכירים את הירק הזה. הנה מה שאולי תרצה לדעת.

בטטה, במיוחד מהסוג הרך, נקראות לרוב "בטטה", אבל הן לא ממש זהות. הים הם ילידי אפריקה ואסיה. בטטות מקורן בדרום אמריקה (אך כיום מגדלים אותן באזורים חמים רבים אחרים). לפני זמן רב, עבדים אפריקאים ביבשת אמריקה החלו לקרוא לבטטות "בטטה". כיום, רוב האנשים בארה"ב ובקנדה עושים את אותו הדבר. אבל בטטות אמיתיות נדירות מאוד ביבשת אמריקה. בדרך כלל ניתן למצוא אותם רק בחנויות המוכרות מזון מיובא.

אפשר לבשל בטטות באותם דרכים כמו תפוחי אדמה לבנים. בניגוד לתפוחי אדמה לבנים, ניתן להשתמש בהם למילוי פאי. זה פופולרי במדינות הדרום.

לחג ההודיה, בטטות מוכנות בדרך כלל במיוחד. אחת הדרכים לעשות זאת היא:

  • אופים אותם
  • חותכים אותם לשניים
  • הוציאו את רוב החלק הפנימי
  • מערבבים את החלק הפנימי עם חמאה, תבלינים, ואולי סוכר
  • מחזירים את החלק הפנימי לעור
  • שמים מעל חמאה ופירורי לחם
  • אופים אותם שוב עד שפירורי הלחם מזהיבים

כמה מתכונים אומרים לך לשים מרשמלו על הבטטות. לאמריקאים יש רגשות עזים לגבי זה. לדוגמה, חדוות הבישול, ספר בישול מפורסם מאת אירמה רומבואר ומריון בקר, אומר, "אלה הם עניין של טעם, או – לדעתנו המוטה מאוד – היעדר זה." דיאן מורגן, מחברת שולחן חג ההודיה, אומר, "אני לא יכול להביא את עצמי לכתוב מתכון כזה כי אני לא אוהב את התוספת הדביקה-מתוקה".

עבור אנשים אחרים, לעומת זאת, זה לא ירגיש כמו חג ההודיה בלי מרשמלו על הבטטות. הדבר החשוב הוא לבשל אותם כמו שאתה ומשפחתך הכי אוהבים. עוד כמה תוספות מתוקות שתוכלו לנסות הן סוכר חום, סירופ ופירות.

אם אתה חושב שהאמריקאים מרגישים יותר מדי לגבי בטטה, חכו לחג המולד, כשהם יתחילו לדבר על עוגת פירות.Source by Jane Wangersky

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.nibraschabab.com All Rights Reserved